ZNAJDZIEMY, POMIERZYMY, WYJAŚNIMY
Image is not available
Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjno – Projektowych
Image is not available
30 lat na rynku
2200 wykonanych prac geodezyjnych
Image is not available
Arrow
Arrow
PlayPause
Slider

Aktualności

Home / Aktualności
22
CZERWIEC 2021

Geomiar na planie zdjęciowym programu „Poszukiwacze Historii”
22 czerwca 2021r. w nawiązaniu do wieloletniej współpracy z Związkiem Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl, polegającej na świadczeniu usług geodezyjnych jak i doradztwu czy też przedstawieniu możliwości wykorzystania najnowszych technologii pomiarowych w procesie ochrony zabytków, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w nagrywaniu zdjęć do popularnego programu „Poszukiwacze Historii”.

Akcja miała miejsce na terenie Fortu I Salis Soglio w Siedliskach (okolice Przemyśla). Pasjonaci poszukiwań w osobie Pana Olafa Popkiewicz oraz Pana Sebastiana Witkiewicz zgłębiali nieodkryte tajemnice fortyfikacji z okresu I Wojny Światowej.

Zabawa była przednia a wrażenia niezapomniane, z niecierpliwością czekamy na pełny odcinek, który ukarze się jesienią.

20
MAJ 2021

E-spotkanie z Studentami PWSTE w Jarosławiu ”
20 maja 2021r. w ramach działalności Akademickiego Biura Karier odbyło się e-spotkanie studentów z dyrektorem Przedsiębiorstwa Usług Geodezyjno-Projektowych „GEOMIAR” sp. z o.o.

W spotkaniu brali udział studenci, wykładowca Instytutu Inżynierii Technicznej w osobie dr inż. Moniki Balawejder oraz z ramienia Przedsiębiorstwa Usług Geodezyjno-Projektowych GEOMIAR Sp. z o.o. mgr inż. Marcin Magdziak – Dyrektor, Członek Zarządu.

Za możliwość przedstawienia aktualnego wizerunku spółki oraz zagorzałą dyskusję, bardzo dziękujemy organizatorom jak i uczestnikom spotkania.

20
MARZEC 2021

Diament z Podkarpacia, wywiad „GEODETA”
20 marca 2021r. wśród artykułów znanego i cenionego przez Geodetów czasopisma „GEODETA”, ukazał się cały wywiad, będący następstwem w/w wyróżnienia.

Zainteresowanych zapraszamy do lektury, Redaktorom dziękujemy za możliwość wypowiedzi.

10
MARZEC 2021

Diament z Podkarpacia, post „geoforum”
10 marca 2021r. wśród artykułów znanego i cenionego przez Geodetów forum internetowego „geoforum”, ukazała się wzmianka na temat wyróżnienia zdobytego przez Geomiar. Informacja stanowi swoisty przedsmak całego wywiadu, który zostanie wkrótce opublikowany.

Wśród wyróżnionych znalazły się tylko 3 firmy reprezentujące wykonawstwo geodezyjne, z czego Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjno-Projektowych GEOMIAR Sp. z o.o. z Jarosławia zajęło najwyższą lokatę.

27
STYCZEŃ 2021

Ranking Diamentów Forbesa 2021
27 stycznia 2021r. opublikowano zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm tzw. Diamentów Forbesa. Wyróżnione przedsiębiorstwa są podzielone według województw. Tegoroczna lista jest rekordowo długa – liczy blisko 15 tysięcy firm, którym firma badawcza Bisnode Polska przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, a które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami.

Wśród wyróżnionych znalazły się tylko 3 firmy reprezentujące wykonawstwo geodezyjne, z czego Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjno-Projektowych GEOMIAR Sp. z o.o. z Jarosławia zajęło najwyższą lokatę.

20
GRUDZIEŃ 2019

Spotkanie Wigilijne Pracowników firmy GEOMIAR Sp. z o.o.
W piątek 20 grudnia odbyło się tradycyjne, przedświąteczne spotkanie Wigilijne. Licznie zgromadzeni Goście złożyli sobie wzajemnie świąteczne oraz noworoczne życzenia, spotkanie było również okazją do podziękowania za całoroczny wkład w rozwój firmy.

 
16
GRUDZIEŃ 2019

Spotkanie ze Studentami PWSTE w Jarosławiu
16 grudnia 2019 w ramach działalności Akademickiego Biura Karier odbyło się spotkanie z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Usług Geodezyjno-Projektowych „GEOMIAR” sp. z o.o.

W spotkaniu brali udział studenci jak i przedstawiciele PWSTE tj. mgr Iwona Kochanowska dr inż. Marek Banaś, dr inż. Monika Balawejder oraz dr inż. Katarzyna Matkowska, jako reprezentanci Przedsiębiorstwa Usług Geodezyjno-Projektowych GEOMIAR Sp. z o.o. wystąpili mgr Jan Połeć, Prezes Rady Nadzorczej oraz mgr inż. Marcin Magdziak – Dyrektor, Członek Zarządu.
Za możliwość przedstawienia wizerunku spółki, bardzo dziękujemy organizatorom spotkania.

29
LISTOPAD 2019

Gala Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2019
28 listopada w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Wydarzenie organizowane było już po raz 18. przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” to także długoletnia współpraca z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego oraz Wojewodą Podkarpackim. Nad tegoroczną Galą patronat honorowy objął Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (obecne Ministerstwo Rozwoju).
Wśród laureatów znalazło się również Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjno-Projektowych GEOMIAR Sp. z o.o.

 
8
LISTOPAD 2019

XLII Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej
8 listopada w Zespole Szkół Drogowo Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu odbyło się ogłoszenie wyników etapu szkolnego XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.
Tradycyjnie, w uroczystości tej uczestniczyli przedstawiciele GEOMIAR Sp. z o.o., która to od wielu lat wspiera młodych Geodetów. Spółkę reprezentowali Pan Jan Połeć (Przewodniczący Zarządu) oraz Pan Marcin Magdziak (Dyrektor), Pan Jan reprezentował również Stowarzyszenie Geodetów Polskich.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

14
GRUDZIEŃ 2018

Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjno-Projektowych „GEOMIAR” Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
Firma GEOMIAR przystąpiła do realizacji projektu: Realizacja proinnowacyjnej usługi doradczej niezbędnej do wdrożenia usługi zautomatyzowanego tworzenia baz danych 3D ewidencji gruntów i budynków.

Tytuł projektu: Realizacja proinnowacyjnej usługi doradczej niezbędnej do wdrożenia usługi zautomatyzowanego tworzenia baz danych 3D ewidencji gruntów i budynków
Okres realizacji projektu: 14.12 2018r. – 31.12.2019r.
Opis projektu: Przedmiotem projektu jest zakup usług doradczych w zakresie innowacji oraz środków trwałych i wnip niezbędnych do wprowadzenie do działalności ulepszonej usługi zautomatyzowanego tworzenia baz danych 3D ewidencji gruntów i budynków oraz usprawnienie procesów związanych z tworzeniem baz danych.
Usługa świadczona będzie przez akredytowany ośrodek innowacji INNpuls Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. W ramach Inwestycji początkowej zakupione zostaną: program do pomiaru budynków i granic działek na modelu fotogrametrycznym, skaner z ploterem, odbiorniki GPS, program do opracowywania przebiegu granic ze zdjęć wykonanym Dronem, tablety, program do opracowywania chmury punktów ze skanera mobilnego, komputery, aplikację mobilną.
Cel projektu: Głównym celem przedmiotowego projektu jest realizacja planów rozwojowych firmy GEOMIAR oraz wdrożenie do działalności ulepszonej usługi zautomatyzowanego tworzenia baz danych 3D ewidencji gruntów i budynków
Planowane efekty: W wyniku realizacji projektu firma wdroży do działalności ulepszoną usługę zautomatyzowanego tworzenia baz danych 3D ewidencji gruntów i budynków.
Wartość projektu: 906 510,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 503 930,00PLN
Projekt „Realizacja proinnowacyjnej usługi doradczej niezbędnej do wdrożenia usługi zautomatyzowanego tworzenia baz danych 3D ewidencji gruntów i budynków” (umowa o dofinansowanie nr POIR.02.03.01-18-0012/18-00), realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, w ramach Działanie 2.3. Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw, Poddziałanie 2.3.1 Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP

16
LISTOPAD 2018

Prelekcja dla PWSTE
Na zaproszenie Akademickiego Biura Karier PWSTE w Jarosławiu, mgr Iwony Kochanowskiej oraz przy współpracy Instytutu Inżynierii Technicznej w osobie Pani dr inż. Moniki Balawejder, 16 listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli GEOMIAR Sp. z o.o. ze studentami jarosławskiej Uczelni.

W prelekcji z ramienia Spółki uczestniczyli: Jan Połeć, Marcin Magdziak, Magdalena Połeć oraz Anita Magdziak. Spotkanie ze studentami Geodezji i Kartografii miało na celu prezentację firmy, nakreślenie rysu historycznego (w związku z obchodami 30-lecia istnienia), przedstawienie możliwości i form zatrudnienia w spółce oraz udzielenie informacji o aktualnie realizowanych kontraktach.

Informacja PWSTE

Prezentacja firmy GEOMIAR sp. z o.o. [kliknij w opis]

07
LISTOPAD 2018

XLI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej
7 listopada w Zespole Szkół Drogowo Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu odbyło się ogłoszenie wyników etapu szkolnego XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

Jak co roku, w uroczystości tej uczestniczyli przedstawiciele GEOMIAR Sp. z o.o., która to od wielu lat wspiera młodych Geodetów. Spółkę reprezentowali Członkowie Zarządu – Pan Marcin Magdziak oraz Pan Wiesław Tołpa, który to także był przedstawicielem Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach Olimpiady.

Galeria zdjęć.

11
PAŹDZIERNIK 2018

GEOMIAR Sp. z o.o. nominowany do konkursu Biznes Klasa 2018.
Od początku swej działalności angażujemy się w przygotowanie do zawodu przyszłych Geodetów, dlatego też chętnie przyjmujemy na praktykę uczniów szkół średnich oraz wyższych,  organizujemy odpłatne praktyki absolwenckie oraz staże, które pozwalają młodym Geodetom na zdobycie cennego doświadczenia, regularnie wspieramy uczestników Olimpiad z Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, dlatego też tak miło nam poinformować, że nasze starania zostały docenione i zostaliśmy nominowani do nagrody w tegorocznej edycji konkursu Biznes Klasa 2018 organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Zgłoszenia do konkursu dokonywane są przez szkoły, tym bardziej dziękujemy naszemu długoletniemu partnerowi – Zespołowi Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu za to wyróżnienie.

Konkurs Biznes Klasa wyłonić ma pracodawców angażujących się w przygotowanie przyszłych kadr w swojej branży już na etapie kształcenia  wykazujących się największymi walorami edukacyjnymi. Wyróżniają się oni na tle innych również
w zakresie wspierania szkół zawodowych na Podkarpaciu
.

Jeszcze raz dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy laureatom.

 

Źródło: http://wuprzeszow.praca.gov.pl/-/7991355-konkurs-biznes-klasa-2018-rozstrzygniety
01
WRZESIEŃ 2018
30 LAT NA SOLIDNYM GRUNCIE
1 września 2018 r. Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjno- Projektowych „GEOMIAR” Sp. z o.o. świętowało 30-lecie swojego istnienia. Z okazji tej odbyło się uroczyste spotkanie Pracowników i Zarządu Spółki w restauracji „Piast” w Tuczempach.
W programie spotkania było wręczenie upominków i wyróżnień dla Pracowników oraz konkursy o tematyce geodezyjnej.
Wszyscy bawili się wyśmienicie a świętowanie trwało do białego rana.
Dziękujemy, że od 30 lat współtworzycie z nami sukces i historię firmy !

Galeria zdjęć:

 

 

25
MAJ 2018

W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018r ustawy z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych służąca stosowaniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych PUGP „GEOMIAR” sp. z o.o. przedstawia w zakładce „KONTAKT” ogólną klauzulę informacyjną.

21
CZERWIEC 2017
„GEOMIAR Sp. z o.o. członkiem Polskiej Geodezji Komercyjnej.”

W dniu 21.06.2017 r. w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiej Geodezji Komercyjnej, na którym to przyjęto GEOMIAR
Sp. z o.o. w poczet członków Związku. Obrady odbyły się pod przewodnictwem Wojciecha Będkowskiego, a gośćmi byli: Główny Geodeta Kraju – Grażyna Kierznowska, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Łodzi – Wojciech Dyakowski oraz Wiceprezes GIG – Jan Połeć.

Polska Geodezja Komercyjna (początkowo funkcjonująca pod nazwą Krajowy Związek Pracodawców Firm Geodezyjno- Kartograficznych) założona została w dniu 11 sierpnia 1992 roku. Podstawowym celem funkcjonowania organizacji jest m.in. podejmowanie starań o podnoszenie jakości usług geodezyjnych świadczonych w kraju oraz zgodność działań z przepisami prawa i zasad etyki zawodowej, a także ochrona praw i występowanie jako reprezentacja członków wobec organów władzy, administracji państwowej oraz organów samorządu terytorialnego.

Aktualnie Związek zrzesza 11 firm geodezyjno – kartograficznych, których siedziby położone są na obszarze całego kraju.

25
MAJ 2017

Przystąpiliśmy do prac nad regulacją i stabilizacją Dróg Krajowych nr DK19, DK28, DK77, DK94 DK84 dla GDDKiA w Rzeszowie o łącznej długości 116km

24
MAJ 2017

Modernizację operatu ewidencji gruntów i budynków oraz utworzenie bazy danych BDOT 500 i powiatowej bazy danych GESUT dla Gminy ŻOŁYNIA – Powiat Łańcucki